Σε δυο-τρία χρόνια ο Λελούδας μια καλτ ταβέρνα στο Βοτανικό θα είναι αιωνόβια καθώς άνοιξε τις πόρτες της πριν από εκατό χρόνια παρά κάτι. Όπως είναι φυσικό για μια ταβέρνα με τόσο μεγάλη ιστορία ο χώρος εξακολουθεί να χαρακτηρίζεται από παραδοσιακά στοιχεία και όπως συμβαίνει με τα εκτός κέντρου μαγαζιά αυτού του τύπου το κοινό που γεμίζει την αίθουσα είναι πολύχρωμο και από όλες τις κοινωνικές τάξεις. Στο μενού η κατσαρόλα και το τηγάνι έχουν την τιμητική τους τα πιάτα έχουν πρόσημο παράδοσης και ορισμένα χαρακτηρίζονται από υλικά που δεν τα βρίσκεις πλέον εύκολα στα σύγχρονα μαγαζιά.
Λελούδας
Διεύθυνση: Σαλαμινίας 8-10, Ελαιωνας
Tηλ: 2103464167